Jak znaleźć

Jeżeli w poniższym zestawieniu nie znalazłeś szukanej odpowiedzi, zajrzyj do działu FAQ z najczęściej zadawanymi pytaniami użytkowników Połączonych Bibliotek. Być może ktoś już miał problem podobny do Twojego.
Nasi pracownicy są stale do Twojej dyspozycji zarówno na stronie, jak i w Bibliotece (drugie piętro, s.207). Zajrzyj do nas, będzie nam bardzo miło spotkać się z Tobą.

Poszukując: Należy zajrzeć:

książki w zbiorach Połączonych Bibliotek

Katalog online Połączonych Bibliotek – Katalog online uwzględnia ok. 53% księgozbioru (wszystkie pozycje zakupione bądź otrzymane po roku 1990, oraz część pozostałych). Jeśli nie znalazłeś książki, skorzystaj z komputerowego katalogu kartkowego lub tradycyjnego katalogu kartkowego (sala katalogowa, pierwsze piętro).
Jeśli nie znalazłeś książki, zapytaj bibliotekarza!

czasopisma w zbiorach Połączonych Bibliotek (wersja drukowana)

Katalog online Połączonych Bibliotek – Jeśli nie znalazłeś tytułu czasopisma, skorzystaj z katalogu kartkowego (sala katalogowa, pierwsze piętro).
Jeśli nie znalazłeś czasopisma, zapytaj bibliotekarza!

książki i czasopisma (drukowane) – niekoniecznie w zbiorach Połączonych Bibliotek

NUKAT – Narodowy Uniwersalny Katalog jest katalogiem centralnym zbiorów polskich bibliotek naukowych i akademickich.
Od lipca 2002 biblioteki te wprowadzają do NUKATu dane o swoich bieżących i starszych nabytkach.
Na końcu każdego opisu dokumentu wyszukanego w bazie NUKAT znajduje się lista nazw bibliotek udostępniających ten dokument, a kliknięcie na nazwę biblioteki pozwala sprawdzić dostępność publikacji w danej bibliotece.
Jeśli nie znalazłeś książki lub czasopisma, zapytaj bibliotekarza!

e-czasopisma

Lista AtoZ – Baza zawiera informacje o aktualnie dostępnych rocznikach i numerach czasopism subskrybowanych przez BUW. Z bazą można się łączyć ze wszystkich komputerów udostępnianych przez Połączone Biblioteki (w sali katalogowej i Czytelni na pierwszym piętrze). Użytkownicy BUW mogą łączyć się z bazą AtoZ również z komputerów domowych, wchodząc na stronę: https://login.han.buw.uw.edu.pl/login/login.html (trzeba podać numer karty bibliotecznej BUW i hasło użytkownika).
Jeśli nie znalazłeś e-czasopisma, zapytaj bibliotekarza!

pracy dyplomowej

Katalog online prac dyplomowych Połączonych Bibliotek – Katalog obejmuje prace magisterskie, licencjackie i doktorskie obronionych na Wydziale Filozofii i Socjologii UW, Instytucie Filozofii i Socjologii PAN i Szkole Nauk Społecznych PAN. Jeśli w katalogu online nie ma poszukiwanej pozycji, należy skorzystać z katalogu kartkowego, znajdującego się w sali katalogowej.
Jeśli nie znalazłeś pracy dyplomowej, zapytaj bibliotekarza!

zbiorów archiwalnych

Inwentarze zbiorów specjalnych Połączonych Bibliotek – Nie wszystkie archiwalne zbiory specjalne zostały uwzględnione w katalogu online. Część z nich można odszukać w katalogu kartkowym znajdującym się w sali katalogowej (pierwsze piętro).
Wszystkie natomiast zostały wciągnięte do specjalnych inwentarzy, które można przeglądać na stronie internetowej Połączonych Bibliotek.
Jeśli nie znalazłeś zbiorów archiwalnych, zapytaj bibliotekarza!

artykułu w czasopiśmie zagranicznym

Jeśli nie znalazłeś interesującego Cię artykułu w tradycyjnych zasobach Połączonych Bibliotek, możesz szukać jego tekstu w czasopismach elektronicznych (AtoZ) lub bazach subskrybowanych przez Bibliotekę Uniwersytetu Warszawskiego
Jeśli nie znalazłeś artykułu, zapytaj bibliotekarza!

cyfrowych książek i czasopism w dostępie online

Elektroniczne bazy BUW – Baza zawiera informacje o elektronicznych bazach danych, aktualnie subskrybowanych i udostępnianych przez BUW. Z bazą można się łączyć ze wszystkich komputerów udostępnianych przez Połączone Biblioteki (w sali katalogowej i Czytelni na pierwszym piętrze). Użytkownicy BUW mogą łączyć się z bazą z komputerów domowych, wchodząc na stronę: https://login.han.buw.uw.edu.pl/login/login.html (trzeba podać numer karty bibliotecznej BUW i hasło użytkownika).
Jeśli nie znalazłeś cyfrowej książki lub czasopisma, zapytaj bibliotekarza!

pełnotekstowych zdigitalizowanych książek i czasopism

Federacja Bibliotek Cyfrowych – multiwyszukiwarka publikacji w polskich bibliotekach cyfrowych i repozytoriach (114 serwisów, prawie 2 mln publikacji we wrześniu 2014 r.)
Europeana – portal umożliwiający dostęp do milionów książek, obrazów, filmów, obiektów muzealnych i archiwalnych, które zostały zdigitalizowane w całej Europie
Jeśli nie znalazłeś e-booka, zapytaj bibliotekarza!